POUŤ SKAUTŮ K SV. JIŘÍ

24. dubna je svátek svatého Jiří, patrona skautů a skautek. Tento den, je tedy svátkem i všech skautů. Již tradičně ho společně oslavíme bohoslužbou v kostele svatého Jiří v Hloubětíně. Mše začína v 18:00.

Poutní mše se bude konat i v basilice sv. Jiří na Pražském hradě od 18:00.

Skautská výprava za liškou

Liška obecná (Vulpes vulpes) je nejrozšířenější divoce žijící zástupce šelem. Liška je relativně štíhlá s poměrně dlouhýma špičatýma ušima a dlouhým huňatým ocasem. Tělo je 100 až 140 cm dlouhé včetně oháňky. Tělesná váha se pohybuje v rozpětí 4 až 10 kg. Dokáže se pohybovat rychlostí 40 km/h a je relativně nenáročný všežravecLiška získala pověst chytrého, někdy i vychytralého zvířete.

Kdy: 20. - 22. dubna 2018

Kam: Manětín

Pro: skautky a skauty

Sraz: pátek 15:00, Zličín, nást. 1

Návrat: neděle 15:00, Zličín

S sebou: večeři na pátek, pití, buchty na snídani (všichni se podělíme), karimatku, spacák, věci na schůzku, přezůvky, batoh na výlet, kapesní nůž, průkaz (s věkem a fotkou) a kroj

Cena: 400 Kč

Účast, prosím, potvrďte nejpozději do úterý 3. dubna na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Musíme zavčas koupit místenky.

Těšíme se! Argyroneta + Araneus

Tradiční mezi oddílová hudební soutěž již po 32. Na desátou hodinu jsou srdečně zváni rodiče, příbuzní a přátelé!

Kdy: 14. dubna 2018

Téma: Živly - Voda, Oheň, Vítr, Země

Sraz pro světlušky: 7:10 na Vltavské před hlavním vchodem do metra

Sraz pro skautky: 7:50 na Vltavské před hlavním vchodem do metra

S sebou: kostýmy, svačinu, 50Kč, hudební nástroje

Návrat:  po soutěži všichni budou odcházet s rodiči

přibližný konec ve 14:00 v Divadle Za plotem

Více o Jupijou zde: http://jupijou.aspone.cz/

VÝPRAVA DO DOB STARÝCH KELTŮ

Pojďme se naučit tajemnou píseň moře a zachránit tak všechny bájné postavy.

PRO: všechny;)

KDY: 16. – 18. března

KAM: Jindřichův Hradec

SRAZ: v 15:00 na Florenci nást. 23

NÁVRAT: v 18:00 na Roztyly

S SEBOU: večeři, pití, spacák, karimatku, teplé oblečení, buchty na snídani, přezůvky, malý batůžek, opencard, věci na schůzku  a na sebe kroj

Účast, prosím, potvrďte nejpozději do neděle 11.3. Marušce – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Budeme kupovat místenky na autobus.

Těšíme se!

HRA PO PRAZE

Získej tajné informace a tučná odměna Tě nemine!

KDY: 3. března 2018

PRO: skautky, skauty, rovery i vedoucí

SRAZ: 14:30 U Smaltovny 22G

NÁVRAT: cca v 19:00 na Strossmayerově náměstí