Zimní přechod Brd

Pojďte se opět setkat na Kytínskou louku se skauty z jiných středisek již na

49. ročníku Zimního přechodu Brd.

Kdy: 27.11. 2018

Sraz: 8:10 na Smíchovském nádraží, před vchodem do vestibulu vlakového nádraží, jen pár metrů od tramvajové zastávky

Návrat: v 17:00 na Hlavním Nádraží pod tabulí s odjezdy vlaků

S sebou: brděnky, oběd, pití, pláštěnku pro případ deště, teplé oblečení, kroj, šátek, uzlovačku, blok a tužku, kpz..

Cena: 70 Kč

pozn. Jelikož výlet je v době zkouškového období, tak se nebude moci zúčastnit většina vedoucích. Proto na přechod Brd bereme max. 20 dětí.

Budeme se těšit!

PRAHOU PLNOU STRAŠIDEL

Ze tmy jedné z pražských uliček vybíhá tříčlenná skupina. Udýchaně se zastaví pod lampou a jeden z nich vytahuje z kapsy malý sešitek. Nad ním se rozvíjí živá diskuse.

„Říkám ti, je to pozpátku...“

„Ale ani náhodou, musíš číst každé třetí koukej …B…A…M…“

Netrvá dlouho a skupina se dohodne, vytáhne mapu a zkontroluje směr. Po chvilce strávené na světle se opět vrhají do temnoty, kde na ně čeká další ze strašidel.

Pojďte se zúčastnit závodu v hledání stašidel potulujících se po Praze. Ukažte schopnost orientace ve městě, znalost šifer a odvahu!

Pro: skautky a světlušky (+9 let), ale i celé rodiny

Kdy: sobota 13. ledna 2018

Sraz: 13:45 Strossmayerovo náměstí před kostelem

Návrat: cca 19:45 tamtéž

S sebou: tužku, blok, zápisník, šifry, hodinky, mobil, baterku, teplé oblečení, 30Kč na startovné, opencard, skautský šátek na krk, na místě bude teplý čaj.

Na závodě budou tyto šifry:http://strasidla.net/dokumenty/Vzory_sifer.pdf

Další informace o závodu naleznete zde: http://www.strasidla.net

Účast, prosím, potvrďte nejpozdeji do úterý 9. ledna Marušce - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Filmový večer pro skautky

Sraz: 15.12. v 17:30 v klubovně U Smaltovny 22

Návrat: 16.12. po vánočním výletě v 16:30 tamtéž

S sebou: večeři, spacák, karimatku, 50Kč a také věci na vánoční výlet (viz. v pozvánce níže)

Účast, prosím, potvrďte nejpozději do čtvrtka 14.12. Marušce - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vánoční výlet a promítání oddílových fotek

Ebenezer Vydřigroš začíná vánoční svátky se svým obvyklým skrblickým opovržením. Ale když ho duchové Vánoc minulých, přítomných a budoucích vezmou na cestu, která mu otevře oči a odkryjí mu pravdy, kterým starý Vydřigroš nechtěl uvěřit, musí otevřít své srdce a odčinit špatnosti, dříve než bude příliš pozdě...více v sobotu!

Kdy: 16.prosince 2017

Sraz: 10:00 v klubovně U Smaltovny 22

Srdečně zveme rodiče na promítání a výstavu fotek do klubovny U Smaltovny 22, které začne v 15:00. Dobroty na občerstvení jsou vítány :)

Návrat: 16:30 tamtéž

S sebou: oběd, věci na schůzku, dárečky + jeden dáreček zvlášť v růžové barvě, 50Kč, teplé oblečení (půjdeme ven), skautský šátek na krk, (kroj vítán).

Účast, prosím, potvrďte do středy 13.12. družinové vedoucí.

Těšíme se!

Výprava do Tichého údolí

11. listopadu  2017

Pro: Motýlí sekáče a Scooby dog

Sraz: v 8:40 na Nádraží Holešovice

Návrat: v 15:45 Na Letenské náměstí

S sebou: věci na schůzku, jídlo a pití, skautský šátek, opencard (pokud máte).

Cena: 70Kč